Łączki

Wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim,
w powiecie leskim, w gminie Lesko, nad rzeką San.

Atrakcje

  • » Restauracja 100 m (w pensjonacie obok: możliwość wykupiena śniadań/obiadów/kolacji)
  • » Sauna 100 m (w pensjonacie obok)
  • » Możliwość wynajęcia rowerów (w pensjonacie obok)
  • » Możliwość wykupienia licencji na połów ryb (w pensjonacie obok)
  • » Las 200 m (grzyby, jagody)
  • » San 50 m (idealne miejsca do wędkowania: pstrąg, lipień,…)

Weremień 1 km

Nazwa wsi pochodzi od imienia Jeremiasz. Wieś lokowano przed 1513r. na prawie wołoskim w dobrach Kmitów. Nazywano ją początkowo Hruszka, od sąsiedniej góry. W przysiółku Łączki zachowało się kilka tradycyjnych drewnianych domów.

Atrakcje

  • » Szybowisko: możliwość latania szybowcem, paralotnia, widokowe przeloty samolotem
  • » Wyciąg narciarski: dwa wyciągi, dwie trasy narciarskie, sztuczne oświetlenie i nasnieżanie (możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego także snowboard, szkółka narciarska)
  • » Jazda konna (możliwość nauki)

Sanok 19 km

Sanok, to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśl, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów. Rozłożyło się ono w malowniczej dolinie Sanu, u stóp Gór Słonnych stanowiących pogórze Bieszczadów. Najstarsza część miasta leży na stromym wzgórzu, którego kulminacyjną jest Góra Parkowa o wysokości 364 m npm. Sanok liczy niespełna 42 000 mieszkańców i 38 km2 powierzchni.

Atrakcje

  • » Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza.
  • » Muzeum historyczne w Sanoku. Obecnie muzeum gromadzi ponad 20 000 eksponatów. Posiada wydzielone działy archeologiczny, ikonograficzny, historyczny, konserwatorski oraz galerię autorską Zdzisława Beksińskiego mieszczącą się w odbudowanym w latach 2010–2011 południowym skrzydle sanockiego zamku.
  • » Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Zdjęcie obok.
  • » Fontanna "Dziewczynka w deszczu"
  • » Ratusz miejski

Hoczew 2 km

Hoczew jest wsią, leżącą u ujścia Hoczwi do Sanu, w gminie Lesko. Osada na tym terenie istniała już w X w. W XIV w. miejscowość należała do rodziny Balów. W późniejszych wiekach wieś wielokrotnie zmieniała właścicieli.

Atrakcje

  • Autorska galeria wraz z pracownią rzeźbiarską Zdzisława Pękalskiego (na fotografii obok)

Lesko 2 km

Ziemie leskie były zasiedlone już w czasach prehistorycznych oraz w okresie wpływów rzymskich. Potwierdzają to znaleziska archeologiczne datowane od IV w. p.n.e. do IV w. n.e., a także późniejsze średniowieczne.

Atrakcje

  • » Synagoga pochodząca z XVIII wieku zniszczona podczas II wojny światowej została odrestaurowana
    w latach 60-tych. Obecnie mieści się tutaj Galeria sztuki Bieszczadzkiego Domu Kultury
  • » Kirkut: jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Polsce,
    liczący około 2 tysięcy bogato zdobionych macew
  • » Zamek Kmitów w Lesku: objekt murowany wraz z basztą obronną,
    otoczony rozległym parkiem pochodzący z XVI wieku
  • » Biura turystyczne z ofertami jedno-dniowych wycieczek na Ukrainę (Lwów); Węgry oraz Słowację

Glinne 3 km

Kamień Leski to oryginalny pomnik przyrody nieożywionej z piaskowca krośnieńskiego znajduje się on na wyniosłym wzgórzu (445 m) na głównej trasie z Leska do Ustrzyk Dolnych (możliwość wspinaczki).

Solina i Polańczyk 10 km

To dwie z najbardziej znanych miejscowości rekraacyjnych w Bieszczadach nad Jeziorem Solińskim. Główną atrakcję Soliny stanowi zapora. Amatorów sportów wodnych przyciąga tutaj przede wszystkim żeglarstwo. Zalew posiada również kilka kąpielisk i wypożyczalni sprzętu wodnego.

Wetlina / Połoniny 40 km

Bieszczadzki Park Narodowy - ponad 29 tys. ha stanowi jedną z największych atrakcji naszego regionu. To prawdziwe muzeum przyrody, które zamieszkuje wiele gatunków dzikich zwierząt i ptaków. Z bieszczadzkich połonin (łąki z roślinnością subalpejską na wysokościach 1000 - 1100 m. n. p. m.) rozciągają się widoki których nie sposób zapomnieć. Idealne warunki do uprawiania górskiej turystyki aktywnej, liczne dobrze utrzymane i oznakowane szlaki turystyczne, liczne ścieżki naukowe.

POLSKIENGLISHDEUTSCH
CHATA SANNA OFERTA ALBUM ZWIEDZANIE FACEBOOK

BIESZCZADY

Bieszczady to jeden z najciekawszych regionów w Polsce. Znajduje się daleko od cywilizacji, na południowo-wschodnim skraju Polski i trzyma nadzwyczajny złowrogi czar. W lasach Bieszczadów zamieszkują wilki, niedźwiedzie, żubry i jelenie, jak również bardzo rzadki orzeł. Bieszczadzki Park Narodowy obejmuje dużą część tego regionu.

CO PRZYCIĄGA PRZYJACIÓŁ BIESZCZAD W TO MIEJSCE?

Jest to szczególny krajobraz, w większości górski a zarazem delikatny jednocześnie. Najbardziej charakterystyczne są jego pastwiska - oraz rozległe łąki w górach. Dzięki wysokiej połoninie wedrowanie w Bieszczadach jest proste i bardzo atrakcyjne.

OKOLICE CHATKI

Łączki koło Leska to mała malownicza miejscowość nad Sanem, na trasie prowadzącej do Cisnej i Polańczyka. Naturalne warunki i atrakcje przyrodnicze czynią z tego miejsca raj dla wędkarzy, grzybiarzy, turystki pieszej, rowerowej oraz dla tych, którzy szukają idealnego miejsca typu brainstorming. Pora zimowa jest także idealnym czasem dla miłośników nart, którzy będą mogli cieszyć się bliskością trasy narciarskiej „za górką” na Weremieniu.

CHATA SANNA

Chata Sanna to nie jest zwykły dom. To dom z bali z charakterem i duszą Bieszczad. Został on przez nas przeniesiony z okolic Leżajska i liczy sobie okolo 80 lat. Teraz po kompletnej renowacji i rozbudowie przeżywa tutaj na nowo swój renesans. To miejsce zaspokoi zapotrzebowania nawet tych najbardziej wymagających. Wyposażenie domu zostało dobrane z wielką starannością w klimacie regionalnym. Gustowne bibeloty, dekoracyjne przedmioty wraz ze stylowymi meblami nadają niepowtarzalnego uroku naszemu domostwu.